Antep'te Partimiz İki Dilli Tabelasını Astı

Share/Bookmark
Antep'te Partimiz İki Dilli Tabelasını Astı

Partimiz Antep İl Örgütü, tabelasını cumartesi günü değiştirerek, iki dilli hale getirdi. "Ezilenlerin Sosyalist Partisi- Partiya Sosyalîst a Bindestan" yazılı tabela saat 16.30'da asıldı. Yarım saat sonra parti binasına gelen Antep Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube polisleri, tabelanın indirilmesini istedi.

Antep İl yöneticilerimiz, partimizin iki dilli yaşamı savunduğunu ve bu kapsamda aldıkları kararın siyasi bir karar olduğunu belirttiler. Güvenlik Şube polisleri ise anayasanın ilgili maddesini gerekçe göstererek bu durumun partiler yasasına da aykırı olduğunu ifade ederek tabelanın indirilmesini istediler. Kısa süreli tartışmanın ardında Antep İl yöneticilerimiz tabelayı kaldırmayacaklarını söylemesi üzerine, polis konuyu savcılığa bildirdi. Antep Cumhuriyet Savcılığı ise iki dilli tabela ile ilgili jet soruşturma başlattı.

Savcılık Antep İl Başkanımız Satiye Ok’un iki dilli tabela ile ilgili, 24 Ocak Pazartesi günü ifade vermesini istedi.

Antep İl Başkanımız yaptığı açıklamada, ’iki dilli yaşamı’ partimizin savunduğunu bir kez daha vurgulayarak, "iki dilli yaşam için sosyalist yurtseverler olarak üzerimize düşeni yapacağız" dedi. Savcılığın ifade için çağırdığını söyleyen Ok, 24 Ocak Pazartesi günü savcılığa giderek ifade vereceğini söyledi.